Lasītava

Bezmaksas e-grāmatas latviešu valodā
(Elektroniskā lasāmviela latviski)
Lietotāju ērtībai šim plauktam izveidota mobilā versija. Ja Jūsu iekārta automātiski neielādē mobilo versiju,
izmantojiet saiti gramata24.ucoz.lv/pda
Atsauksmes un ieteikumus šajā sakarā rakstiet šeit.
Sākums » E-grāmatas » Sabiedrība, Politika

11. septembris – viena no ASV lielākajām mīklām
Grāmatas lejupielāde pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem
Zinātniski pētniecisks darbs politoloģijā. Darbā analizēts WTC1 (World Trading Center building 1, 1. Pasaules tirdzniecības ēka), WTC1 un WTC2 ēku uzbūve, to sabrukšanas apstākļi, paraugi un aculiecinieku liecības. ASV gaisa aizsardzības spēku reakciju uz lidmašīnu nolaupīšanu. Četru nolaupīto lidmašīnu trajektorijas. Afganistānas un Irākas karš. ASV bruņošanās. Osama bin Ladena (Osama bin Laden) apsūdzība.

Šis darbs ir ievērojams pirmkārt ar to, ka Latviešu valodā par šo tēmu ir samērā maz rakstīts, neskaitot ASV varasiestāžu oficiālās versijas atstāstījumu. Tomēr darbs ir ievērojams arī ar to, ka praksē parāda cik Latvijas sociālo zinību akadēmiskās aprindas ir politizētas un ideoloģizētas šai ziņā pārņemot un attīstot sliktāko praksi no Padomju savienības laikiem. Šī darba recenzents LU SZF Politiskās zinātnes nodaļas docents Toms Rostoks 30.03.2011 raksta sekojošo:

“Zinātniski pētnieciskais darbs (ZPD) ir veltīts ļoti sāpīgai, tomēr ne īpaši aktuālai tēmai, jo 11. septembra notikumi jau ir tikuši pamatīgi izpētīti, tāpēc ir grūti par šo tēmu pateikt kaut ko jaunu………..Autors secina, ka “Ir pamats domāt, ka 11. septembra notikumus ir inscenējusi pati ASV valdība vai veiktās darbības tika saskaņotas ar ASV valdību un vairākām tai pakļautajām institūcijām.” Šāds secinājums liecina par to, ka autoram nav ne mazākās saprašanas par to, kā darbojas politiskā sistēma demokrātiskās sabiedrībās un ka valdībām nepadodas noslēpumu glabāšana un sarežģītu shēmu izveidošana (jo īpaši ja runa ir par šāda mēroga notikumiem).….Šis “zinātniski pētnieciskais sazvērestības teoriju atražojums” ir ticis iesniegts kā zinātniski pētnieciskais darbs politoloģijā, taču problēma ir tāda, ka šim darbam nav nekāda sakara ar politikas zinātni, jo tajā dominē dabaszinātņu un inženierzinātņu uzmanības lokā esošie jautājumi…..Diemžēl, darba uzstādījums ir izrādījies kļūdains, tāpēc darbs nekādā veidā nepaplašina mūsu zināšanas par 11. septembra notikumiem. Izpaliek arī kaut cik jēdzīgs skaidrojums par iemesliem, kāpēc ASV valdībai vajadzētu iznīcināt dvīņu torņus un nodarīt bojājumus Pentagona ēkai. Kopumā darbu vērtēju kā vāju un tendenciozu.”

Par cik darbs tagad ir pieejams publiski, katrs pats var iepazīties ar tā saturu un pārliecināties vai Toms Rostoks ir mācībspēks, kurš objektīvi novērtējis vāju ZPD vai arī viņš ir neoliberālā kapitālisma komjaunietis, kurš pārlieku zemu un tendenciozi ir novērtējis “pareizai” ideoloģijai neatbilstošu darbu.
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]